Opublikowany: śr, Wrz 25th, 2019

Milion na doposażenie szpitala

Ministerstwo Zdrowia przekaże Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Legnicy ponad milion złotych. Lecznica wykorzysta pieniądze m.in. na unowocześnienie pracowni diagnostycznych, ale i warunków oraz metod leczenia białaczek czy chłoniaków.

Legnicka placówka starała się o pieniądze z resortu w ramach zadania “Doposażenie klinik i oddziałów hematoonkologicznych w sprzęt do diagnostyki i leczenia białaczek”. Jego celem jest unowocześnienie zarówno aparatury, jak i pracowni diagnostycznych. Pieniądze mogą posłużyć na poprawę warunków i metod leczenia białaczek oraz chłoniaków u dorosłych, a także dostosowanie polskich ośrodków hematoonkologicznych do standardów międzynarodowych European Leukemia Net.

W sumie do nadkaczawskiego szpitala trafi 1.038.116,00 zł. Szpital wykorzysta dofinansowanie, by kupić dwa aparaty USG, cytometr przepływowy, kardiomonitory, mikroskop diagnostyczny, separator komórkowy, dwie zamrażarki niskotemperaturowe oraz jedną zamrażarkę -20 st. C.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..