Opublikowany: sob, Kwi 7th, 2018

Mieszkańcy podlegnickich wsi dojadą do miasta

W tym tygodniu do Ogonowic, Lubieni, Raczkowej i Biskupic po raz pierwszy dojechały poranne pasażerskie busy, które kursują do Legnicy. Dodatkowe kursy ucieszą szczególnie młodych mieszkańców, uczniów legnickich szkół, którzy dotychczas uskarżali się na brak dobrego połączenia z miastem.

Dotychczas wymienione wsi w godzinach porannych nie miały połączenia z powiatowym miastem. Jak informują urzędnicy z Legnickiego Pola, dodatkowe kursy uruchomił przewoźnik Batory. To dobra wiadomość dla mieszkańców, którzy np. dojeżdżają do Legnicy do pracy. Ale to nie oni najczęściej uskarżali się na brak transportu.

– Ten rejon jest najbardziej odcięty od komunikacji publicznej na terenie naszej gminy. Mieszkańcy zwrócili się do nas w sprawie tamtejszej młodzieży, która chce dojeżdżać do legnickich szkół. Brakowało połączenia porannego, ale doszliśmy do porozumienia z przewoźnikiem, który już obsługuje tę linię – tłumaczy Henryk Babuśka, wójt Legnickiego Pola. I wspomina: – Był taki czas, że uruchomiliśmy transport publiczny na terenie całej gminy, ale nie do końca cieszył się on powodzeniem. Liczę, że nowe rozwiązanie spełni oczekiwania mieszkańców.

Rozkład jazdy busów, z uwzględnieniem nowych połączeń można znaleźć na stronie internetowej urzędu gminy w Legnickim Polu.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..