Mieszkańcy najczęściej skarżyli się na piratów drogowych

69 zgłoszeń otrzymali legniccy policjanci w grudniu ub. r., za pośrednictwem powiatowej Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Blisko połowa skarg dotyczyła kierowców przekraczających dozwoloną prędkość. Co ciekawe, piraci drogowi najczęściej wybierali na swoje popisy drogi w gminie Chojnów.

Z podsumowania stróżów prawa wynika, że 32 z zaznaczonych przez internautów na mapie zagrożeń dotyczyło właśnie przekraczania prędkości. Mieszkańcy ośmiokrotnie skarżyli się też na nieprawidłowe parkowanie, były też sygnały o aktach wandalizmu, dzikich wysypiskach śmieci, bezpańskich psach czy złej organizacji ruchu drogowego.

– W wyniku weryfikacji wskazanych na mapie w grudniu br. zgłoszeń, policjanci potwierdzili 40 zagrożeń. Najwięcej z nich dotyczyło przekraczania dozwolonej prędkości w gminie Chojnów oraz nieprawidłowego parkowania na terenie Legnicy – podsumowuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy. I zachęca do korzystania z aplikacji. – Dzięki takiemu współdziałaniu, wymianie informacji pomiędzy mieszkańcami, a funkcjonariuszami skuteczniej osiągnie się wymierne efekty zmierzające do poprawy naszego wspólnego bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania. Prosimy jednocześnie o odpowiedzialne korzystanie z tej aplikacji. Pamiętajmy, że każde naniesione na mapę zagrożenie wywołuje odpowiednią reakcję policji.

Dodaj komentarz

*

code