Mieszkańcy chętnie informują policję

Przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe parkowanie oraz spożywanie alkoholu w niedozwolonych miejscach – to zagrożenia, które najczęściej zgłaszane są przez mieszkańców powiatu głogowskiego. Od początku uruchomienia Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa naniesiono już ponad trzy i pół tysiąca zgłoszeń.

Informacje o zagrożeniach można przesyłać do policji wykorzystując dowolny komputer, tablet lub telefon komórkowy. Jak zapewniają policjanci, intuicyjny interfejs mapy jest przyjazny dla każdego, nawet dla niewprawionego użytkownika Internetu.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to internetowa aplikacja, która została uruchomiona w 2016 roku. Przy jej pomocy, każdy korzystający z Internetu, może wybrać z katalogu zdarzeń, najbardziej według niego uciążliwe sytuacje czy zachowania i nanieść je na specjalną, interaktywną mapę, a policjanci na bieżąco dokonują ich weryfikacji.

– Pamiętajmy, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępuje numerów alarmowych. Zdarzenia nagłe i niecierpiące zwłoki wciąż wymagają zgłoszenia osobistego lub telefonicznego –przypomina oficer prasowy głogowskiej policji.

Od 2016 roku mieszkańcy powiatu głogowskiego zgłosili 3650 zagrożeń. W tym roku odnotowano już 1029 zgłoszonych zagrożeń. Ponad połowa z nich została potwierdzona przez policjantów.

Najczęściej zgłoszenia dotyczyły przekraczania dozwolonej prędkości – 400, nieprawidłowego parkowania – 296 oraz niewłaściwej infrastruktury drogowej – 127. Spora liczba zgłoszeń dotyczy też spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych.

Dodaj komentarz