Miejski szalet – mała rzecz, a cieszy

Głogowski ratusz powiadomił nas, że lada dzień zostanie oddana do użytku publiczna toaleta na jednym z targowisk. To już druga informacja o uruchomieniu miejskiego szaletu, jaka trafiła do nas w ciągu ostatnich kilku tygodni.

Niedawno pisaliśmy o tym, że dużą ulgę odczują turyści odwiedzający Jawor. Tam publiczna toaleta na placu Wolności zaczęła działać po kilku dekadach przerwy i długich staraniach jednego z radnych („Akcja WC-reaktywacja”). Teraz dobrą wiadomość dla lokalnych handlowców i ich klientów mają władze Głogowa. Zarządzający czterema miejskimi bazarami zakład budżetowy Głogowskie Obiekty Usługowe kończy budowę toalety na targowisku „Wały Chrobrego”. W tej chwili trwają jeszcze odbiory techniczne i montaż ostatnich elementów wyposażenia. Budowa szaletu kosztowała 90 tys. zł.

Tego typu inwestycja wydawać się może błahostką w porównaniu np. z często przez nas opisywaną budową drogi ekspresowej S3. Dla nas jest to jednak sygnał, że w naszych miejskich przestrzeniach nadal brakuje elementarnej infrastruktury. Gdyby było inaczej, otwarcie miejskiej ubikacji z pewnością nie byłoby tematem prasowego komunikatu.

Fot. UM Głogów

 

Dodaj komentarz