Miasto zachęca: „Przełącz się na gaz”

Władze Legnicy podpisały porozumienie z PGNiG Obrót Detaliczny, w ramach którego mieszkańcy będą mogli zyskać dofinansowanie oraz pomoc przy zakładaniu ekologicznego ogrzewania. Jakie warunki przewiduje program „Przełącz się na gaz”?

1 tys. posiadaczy Karty Dużej Rodziny i 10 tys. pozostałych mieszkańców może liczyć na dofinansowanie w ramach programu, do którego przystąpiło nadkaczawskie miasto wraz ze spółką PGNiG. Co w ramach porozumienia zyskają legniczanie, którzy planują unowocześnić domowe źródła ciepła?

Bezpłatne opracowanie kosztorysu przebudowy wewnętrznej instalacji gazowej oraz grzewczej, w tym wstępny dokument wykazujący szacunkowy ksozt i szczegółowy dokument, stanowiący podstawę umowy – oba mogą stanowić załącznik, który trafia do gminy dla uzyskania dotacji. A także wykonanie instalacji ogrzewania gazowego z dokumentacją, której koszt zostanie pomniejszony o 10 proc.; wykonanie instalacji c.o.; pomoc w uzyskaniu niezbędnych dokumentów powykonawczych, jak opinia kominiarska czy próba szczelności; pomoc w uzyskaniu środków na wymiane instalacji gazowej i grzewczej oraz wypełnieniu i skompletowaniu dokumentów niezbędnych do uzyskania dotacji z gminy. Beneficjenci tej inicjatywy nie będą również musieli składać dokumentów, o ile zdecydują się wydać pełnomocnictwo w tej sprawie, a także mogą liczyć na bezpłatną kontrolę okresową stanu technicznego zainstalowanego urządzenia.

– Klienci mają też oferowane przez PGNiG OD dwa warianty dofinansowania, po spełnieniu warunków regulaminu. Dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny to 3 tys. zł, a dla pozostałych klientów – 1 tys. zł – informuje Arkadiusz Rodak, rzecznik prasowy prezydenta Legnicy. – Ilość dofinansowań jest ograniczona. Warto więc szybko się decydować – zaznacza.

Każdy, kto jest zainteresowany programem może zasięgnąć informacji w wydziale środowiska i gospodarowania odpadami legnickiego magistratu, telefonicznie (76 72 12 347) oraz drogą elektroniczną: gos@legnica.eu.

Dodaj komentarz