Opublikowany: czw, Cze 13th, 2019

Miasto sprzedaje działki

Prawie 1,8 mln złotych chce w najbliższych miesiącach uzyskać Urząd Miejski w Złotoryi ze sprzedaży działek pod budownictwo jednorodzinne. Na przetarg w różnych częściach miasta zostało wystawionych osiem niezabudowanych parceli, w tym jedna ponadpółhektarowa. Licytacje zaplanowano na początek wakacji.

Cztery z przeznaczonych na sprzedaż działek budowlanych znajdują się pomiędzy ulicami Wiejską i Miodową (boczne ul. Bohaterów Monte Cassino). To nieruchomości o numerach 166/16, 166/17, 166/18 i 166/43. Położone są w odległości ok. 1 km od ścisłego centrum miasta, w sąsiedztwie działek zabudowanych już domami jednorodzinnymi i jeszcze niezabudowanych. Można do nich dojechać wytyczoną geodezyjnie nieutwardzoną drogą gruntową.

Działki mają atrakcyjne położenie – znajdują się na wzniesieniu, dzięki czemu rozciąga się z nich widok na panoramę Złotoryi. Są niezagospodarowane, porastają je krzewy i drzewa, ale teren jest płaski. Trzy parcele mają kształt regularny, zbliżony do prostokąta, a ich powierzchnia wynosi ponad 12 arów. Czwarta jest nieco mniejsza – jej wielkość nie przekracza 12 arów, a kształtem przypomina pięciokąt. W jej sąsiedztwie znajduje się transformator, a przez część działki przechodzi napowietrzna linia elektroenergetyczna średniego napięcia, więc nabywca będzie musiał uwzględnić pas technologiczny o szerokości do 20 m wzdłuż linii, który ograniczy nieco zabudowę.

Działki nie posiadają bezpośredniego uzbrojenia, ale w sąsiednich ulicach – w odległości od 30 do 120 m (w zależności od numeru nieruchomości) – znajdują się sieci: energetyczna, gazowa, wodna oraz kanalizacji sanitarnej.

Ceny wywoławcze kształtują się od 147 tys. (za najmniejszą parcelę) do 168 tys. zł. Przetargi odbędą się 25 czerwca.

Złotoryjski magistrat wystawił także na sprzedaż dużą działkę nr 337/6 przy ul. Wojska Polskiego, rozciągającą się pomiędzy boiskiem przy ul. Lubelskiej a ostatnimi budynkami mieszkalnymi przy wylocie na Jelenią Górę (zaznaczona na czerwono na mapce poniżej). Do ścisłego centrum Złotoryi jest stąd ok. 800 m. Nieruchomość jest przeznaczona pod zabudowę mieszkaniową jednorodzinną. Ratusz żąda za nią 816 tys. zł.

Działka liczy prawie 72 ary. Ma kształt dosyć nieregularny i mocno wydłużony. Jej długość dochodzi do 240 m, a szerokość – do 50 m (w najwęższym miejscu ma ledwie kilkanaście metrów). Teren parceli jest zadrzewiony i zakrzewiony, w miarę płaski, jednak przebiega przez nią rów melioracyjny. Znajdują się na niej również dwa słupy elektroenergetyczne średniego napięcia oraz przebiega nadziemna linia elektroenergetyczna.

Nieruchomość nie ma problemu z uzbrojeniem – sieci gazowa, wodna i telekomunikacyjna oraz kanalizacja sanitarna znajdują się tuz obok, w ul. Lubelskiej. Co najważniejsze, działka ma dostęp do drogi publicznej. Dojazd do niej prowadzi drogą asfaltową od ul. Lubelskiej, przez sąsiednią działkę (służebność przejazdu i przechodu), albo od ul. Wojska Polskiego (drogą gruntową).

Termin przetargu ma zostać ogłoszony w przyszłym tygodniu.

Z kolei 9 lipca odbędą się przetargi na działki pod budowę domów jednorodzinnych przy ul. Jerzmanickiej. Miasto wystawiło je na sprzedaż na początku maja. Z czterech kupca znalazła jedna. Ceny pozostałych trzech (173/34, 173/36, 173/37) zostały obniżone o kilkanaście tysięcy złotych i trafiły ponownie na licytację.

Fot. zlotoryjska.pl

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..