Miał sporo narkotyków. Chciał przekupić policjantów

Już od pewnego czasu polkowiccy kryminalni pracowali nad sprawą wprowadzania i sprzedaży środków odurzających na terenie gminy. W efekcie, na początku tygodnia zatrzymali 26-letniego mieszkańca miasta.

– Podczas przeszukania funkcjonariusze zabezpieczyli znalezione w mieszkaniu zatrzymanego 718 porcji handlowych amfetaminy, 550 porcji metamfetaminy, blisko dwa tysiące działek marihuany oraz wagę elektroniczną i kruszarkę do porcjowania narkotyków – wymienia sierż.szt. Przemysław Rybikowski, oficer prasowy KPP w Polkowicach.

Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych.

– Jeszcze w trakcie wykonywania czynności 26-latek dopuścił się kolejnego przestępstwa, gdy próbował wręczyć funkcjonariuszom korzyść majątkową w zamian za odstąpienie od policyjnych czynności – dodaje Przemysław Rybikowski.

Decyzją Sądu Rejonowego w Lubinie, 26-latek trzy najbliższe miesiące spędzi w areszcie tymczasowym.

Za udzielanie i posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi do 10 lat więzienia, ale za kratkami polkowiczanin może spędzić nawet 15 lat, ponieważ działał w warunkach recydywy.

Fot. KPP Polkowice

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..