Opublikowany: wt, Cze 11th, 2019

”Melodie dla Anny”

Koncert „Melodie dla Anny” odbędzie się w piątek, 14 czerwca, w polkowickim Kinie o godz. 18. Są wejściówki. 

Piosenki Anny German są wciąż żywe, nie tylko w Polsce. W zeszłym roku w Mińsku na Białorusi odbył się 7. Festiwal Piosenki Anny German „Eurydyki” wspierany przez Ambasadę Rzeczypospolitej Polski oraz Ustanowienie kultury “Klub miłośników kultury Polskiej i Białoruskiej”. Festiwal odbywa się na zasadzie konkursu z udziałem wokalistów i zespołów z całej Białorusi. Uczestnicy wykonują po dwie piosenki z repertuaru artystki – jedną w języku polskim i drugą – po polsku lub rosyjsku. Konkurs odbywa się w trzech kategoriach: soliści w wieku 15-25 lat oraz powyżej 26 lat i grupy muzyczne liczące do 10 uczestników. W nagrodę laureaci Festiwalu wyjeżdżają na koncerty do Polski.

W Polkowicach wystąpią: Maria Subocz z Młodeczna – wyróżnienie w kat. od 15 -25 lat,

Daria Kulinkowicz – specjalna nagroda za najlepsze wykonanie piosenki w języku polskim,

Natalia Akinina – solistka Teatru Opery i Baletu w Mińsku, I miejsce w kat. soliści od 26 lat,

Julia Skurko z Rakowa – Grand Prix III edycji Festiwalu, Halina Sokolnik – solistka Państwowej Filharmonii w Mińsku, Grand Prix VI edycji Festiwalu, Wiktoria Chomczukowa z miasta Roś pod Wolkowyskiem – Grand Prix VII edycji Festiwalu, Nadzieja Brońska – I nagroda Międzynarodowego Festiwalu Pamięci Anny German „Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze (2007).

Koncert poprowadzą Iwan Iliczew-Wołkanowski z Moskwy, biograf, autor czterech książek o Annie German, laureat Międzynarodowego Festiwalu “Tańczące Eurydyki” w Zielonej Górze oraz Aurelia Sobczak – aktorka i reżyserka.

Akompaniament: zespół instrumentalny „Ars Longa” z Rakowa – laureat wielu międzynarodowych festiwali, kierownik Marat Lagutko, fortepian – Witalij Aleszkewicz i Irena Afonina, domra – Natalia  Zmitrowicz, saksofon – Kiril Lewczuk.

Źródło: PCA

Podziel się

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..