Opublikowany: czw, Sie 4th, 2016

MĘCINKA. Pierwsze zajęcia młodych żeglarzy

statekMłodych adeptów żeglarstwa z gminy Męcinka czekają pierwsze zajęcia praktyczne. Klub zrzeszający młodzież zainteresowaną tą dyscypliną sportu pn. “Cysterska Brać” powstał w maju bieżącego roku z inicjatywy rodziców dzieci z terenu gminy.

Po zajęciach teoretycznych, w których młodzież brała udział przez kilka ostatnich tygodni, przyszła pora na praktykę. W najbliższy piątek czyli piątego sierpnia żeglarze z gminy Męcinka wezmą udział w pierwszych zajęciach na wodzie. Pod okiem Grzegorza Dyjasa, prezesa stowarzyszenia i instruktora żeglugi, najmłodsi będą uczyć się pływać łodziami żaglowymi.

– To nowa dyscyplina sportowa, do której udało się zachęcić aż 50 uczniów naszych szkół. Wspólnie z rodzicami zawiązaliśmy stowarzyszenie, które wspierał będę finansowo z budżetu Gminy Męcinka. W dzieci warto inwestować. To nasza przyszłość. Życzę wszystkim uczestnikom powodzenia w zdobywaniu kolejnych umiejętności i doświadczeń – mówi Mirosław Brzozowski, wójt gminy Męcinka.

Zajęcia praktyczne rozpoczną się w najbliższy piątek o godzinie 8.30 i odbędą się na zbiorniku wodnym w Słupie.

SIL/ fot. zdjęcie ilustracyjne

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..