Maszynista KD oślepiony laserem [WIDEO]

Wiązka lasera oślepiła maszynistę Kolei Dolnośląskich tuż przed wjazdem na stację. Niewiele brakowało, by doszło do poważnego wypadku kolejowego.

Do tego groźnego zdarzenia doszło przed stacją Jezierzany, na trasie prowadzącej z Wrocławia do Lubania Śląskiego. Ktoś wpadł na pomysł, by przesunąć laserem po szybie nadjeżdżającego pociągu. Zarejestrowały to kamery umieszczone w pociągu.

Na szczęście maszynista był w stanie dalej panować nad pociągiem, nie doszło więc do kolejowej katastrofy. Mężczyzna nie stracił też wzroku.

– Dwukrotnie, w odstępach czasowych, nasz maszynista przeszedł badania okulistyczne, aby wykluczyć uszkodzenie wzroku. Przez kilka pierwszych dni jego wzrok był podrażniony, musiał zakraplać oczy. Na szczęście do trwałego uszkodzenia nie doszło – informuje Bartłomiej Rodak, rzecznik Kolei Dolnośląskich. – Takie skandaliczne zachowania są niebezpieczne nie tylko dla zdrowia kierującego, ale i zagrażają bezpieczeństwu pasażerów. Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takich zachowań. To zdarzenie zgłosiliśmy już legnickiej policji – dodaje.

Takiego szczęścia, jak maszynista KD, nie mieli policjanci z Tczewa, których 23-latek oślepił wiązką laserową, gdy jechali radiowozem. Obaj funkcjonariusze doznali poważnych obrażeń oczu. „Żartownisie” celują laserem także w lecące nocą samoloty, zdarza się też, że ofiarą ich bezmyślności padają np. piłkarze na boiskach.

W przypadku incydentu w dolnośląskim pociągu znalezienie sprawcy może być niestety bardzo trudne, mimo nagrań z monitoringu. Próba oślepienia maszynisty równoznaczna jest z popełnieniem przestępstwa stworzenia groźby katastrofy w ruchu lądowym.

Nagrania z monitoringu KD:

 

 

Dodaj komentarz

*

code