Opublikowany: pon, Lis 4th, 2019

Marek walczy o życie. Pomóż mu wygrać!

Był radosnym, pomocnym i pełnym empatii człowiekiem, jego życie odmienił jednak wypadek. Po upadku z wysokości doznał wielomiejscowych i wielonarządowych urazów. Lekarze nie dawali mu żadnych szans, ale on walczy i potrzebuje pomocy.

W SOR w Głogowie został zaintubowany wdrożono sedację i wentylację mechaniczną. Z powodu złamania podstawy czaszki został zakwalifikowany przez Neurochirurga do zabiegu operacyjnego w trybie natychmiastowym i został przewieziony do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.W oddziale Neurochirurgii przeprowadzono zabieg kraniektomii prawostronnej oraz ewakuacje krwiaka przymózgowego.Śródoperacyjnie stwierdzono złośliwy obrzęk mózgu,był niestabilny hemodynamicznie.Po przyjęciu do Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii był w stanie bardzo ciężkim,w skali śpiączki Glasgow 3 punkty.

W wykonanym TK w protokole politrauma stwierdzono: krwiak przymózgowy szer.8mm po stronie prawej,przemieszczenie układu komorowego o 4mm,złamanie łuski kości skroniowej,ciemieniowej lewej,lewego łuku jarzmowego,zatoki klinowej,przedniej ściany lewej zatoki szczękowej,złamanie dna lewego oczodołu,szczelina złamania w obrębie stoku,złamanie szczytu prawej piramidy kości skroniowej,kłykcia potylicznego prawego,złamanie łuków kręgów C6 i C7,złamanie nasady łuków C7,wyrostków stawowych i poprzecznego C7 po prawej,złamanie lewej łopatki i końca barkowego obojczyka lewego,złamanie trzonu Th1,złamanie żeber II-X po lewej ( II-VII złamane dwumiejscowo),odma opłucnowa lewostronna. Bez obrażeń w obrębie miednicy i jamy brzusznej.

Od dnia przyjęcia do szpitala gorączkował. Od 14 doby było znaczne przesiąkanie surowiczo-krwistego płynu przez opatrunek po kraniektomii oraz uwypuklenie tkanek mózgu przez otwór kraniektomijny. Lekarze wykonali TK głowy i został ponownie zakwalifikowany przez neurochirurga do kolejnej operacji.Po zabiegu zastosowany został drenaż płuczący miejsca operowanego. Stan Marka po zabiegu był bardzo ciężki, z objawami wstrząsu septycznego. W posiewach krwi wykazano wzrost Acinetobacter baumani MDR,w badaniu mikrobiologicznym płynu mózgowo-rdzeniowego wykazano wzrost Acinetobacter baumani XDR. Po zakończonym leczeniu miejscowym i systemowym – Neurochirurg odstąpił od zabiegu implantu zastawki komorowo-otrzewnowej z powodu dużego ryzyka zakazenia implantu (następna konsultacja za 2-3miesiące). Przez długi czas nie można było uzyskać rozprężenia płuca lewego, z tego powodu był konsultowany przez Torakochirurga.

Aktualnie jest człowiekem leżącym,otwiera oczy,wodzi wzrokiem,skupia ten wzrok,rusza prawą stroną ciała,lewą jest mu ciężej – lekarze twierdzą paraliż,ale ja i fizjoterapeuta podczas wykonywania z nim ćwiczeń biernych czujemy że coś się rusza – jest jeszcze jednak bardzo słaby ale na szczęście stabilny po tych wszystkich urazach. W skali śpiączki Glasgow 10 punktów.

– opisują organizatorzy internetowej zbiórki.

Marek pilnie musi trafić do ośrodka rehabilitacyjnego, gdzie specjaliści zapewnią mu pielęgnację, terapię żywieniową i oddechową, a także rehabilitację ruchową oraz neurologiczną. Koszt? Nawet 75 tys. zł. Aby wesprzeć ten cel, wystarczy odwiedzić portal pomagam.pl.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..