Maluchy z wizytą u policjantów

Jak wygląda wnętrze policyjnego radiowozu i na czym polega zabezpieczanie śladów na miejscu przestępstwa. Między innymi tego mogły dowiedzieć się dzieci odwiedzające głogowską komendę policji.

Głogowscy funkcjonariusze jak co roku na początku czerwca zaprosili do siebie najmłodszych mieszkańców, aby odsłonić przed nimi kulisy swojej służby. Opowiadali małym gościom na czym dokładnie polega praca policjanta i pokazywali najciekawsze zakamarki posterunku.

– Właśnie o to chodzi, żeby dzieci mogły zobaczyć jak wygląda codzienna praca policjantów. Prezentujemy im sprzęt policyjny, mogą usiąść na policyjnym motocyklu, albo zobaczyć jak wygląda w środku prawdziwy radiowóz, bo właśnie te dwie atrakcje cieszą się największym zainteresowaniem. Odwiedzają również pokój techników kryminalistyki i w tym zakresie w jakim możemy im opowiedzieć o ich pracy, przedstawiamy jak ta praca wygląda – mówi oficer prasowy głogowskiej policji Bogdan Kaleta.

Dzięki gościnności policjantów dzieci mogły poznać pracę stróżów prawa od podszewki i zobaczyć jak wygląda radiowóz oraz zabezpieczanie śladów przestępstwa czy ściąganie odcisków palców.

– Robiliśmy odciski palców i teraz mamy je na karteczkach. Widzieliśmy jak zabezpiecza się ślady i wsiadaliśmy też na prawdziwy policyjny motocykl. Podoba mi się praca policjanta, bo jest ciekawa, łapie złodziei, ma pistolet i strzela – relacjonowały przedszkolaki odwiedzające głogowską komendę.

Oprócz zwiedzania komendy dzieci uczestniczyły także w specjalnej pogadance dotyczącej zasad bezpieczeństwa.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..