Majówka w Polkowicach 

Rocznicowa wystawa, święto flagi, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz koncerty – to niektóre tylko wydarzenia organizowane podczas zbliżającej się majówki w Polkowicach. 

W środę, 1 maja, na polkowickim Rynku zaprezentowana zostanie wystawa „Ojcowie założyciele Unii Europejskiej”, z okazji 15. rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. To wspólne przedsięwzięcie Polkowickiego Centrum Animacji i Narodowego Centrum Kultury. Wystawę można będzie oglądać do 20 maja.

Bogaty w wydarzenia będzie czwartek, 2 maja. W południe rozpoczną się w Rynku obchody Narodowego Święta Flagi z udziałem m.in. Orkiestry Górniczej ZG Rudna oraz Kompanii Honorowej 23. Śląskiego Pułku Artylerii. Po części oficjalnej zaplanowane jest wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w kościele św. Barbary. W parku Towarzystwo Historyczne „Victoria” przygotuje wyjątkową prezentację, m.in. pokaz sprzętu wojskowego oraz gry i zabawy dla dzieci. Blok imprez rozpocznie się o godz. 16 w amfiteatrze miejskim. Na scenie wystąpią kolejno: Teatr Kultureska ze spektaklem „Mapa marzeń”, Kabaret Weźrzesz, czyli najzabawniejsze małżeństwo w Polsce, zespół ForFame oraz gwiazda wieczoru zespół Power Play.

W piątek, 3 maja, o godz. 12 w kościele pw. św. Michała Archanioła odprawiona zostanie uroczysta msza święta za Ojczyznę, a potem zaplanowano koncert w wykonaniu Bajon Duo. Można będzie usłyszeć utwory m.in. Ignacego Paderewskiego i Fryderyka Chopina. O godz. 18 w kinie rozpocznie się koncert „Pamięci Zbigniewa…” – znanego polskiego muzyka, autora takich przebojów, jak: „Lubię wracać tam gdzie byłem”, „Zacznij od Bacha” czy „Z Tobą chcę oglądać świat”.

Atrakcji nie zabraknie też 4 maja. Szczegóły na plakacie.

Fot. UR

Dodaj komentarz

*

code