Opublikowany: nie, Kwi 29th, 2018

Na majówkę do Jawora, Myśliborza i Bolkowa

W Jaworze uroczysta akademia trzeciomajowa odbyła się już kilka dni temu. Na akademii obchody się jednak nie kończą. Trzeciego maja na placu przy parafii św. Brata Alberta (Stary Jawor) wystąpi zespół tańca narodowego i estradowego Krąg ze Świdnicy.

Wydarzenie rozpocznie się okolicznościową mszą św. o godz. 11:30. Oprócz występu zaplanowane jest odczytanie referatu przez uczennicę Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaworze Ninę Bander – laureatkę konkursu gimnazjalnego, pt.: „Rzecz o Konstytucji 3 Maja, Sztuka Retoryki”. Wystąpi też lokalny chór Albertówka oraz odbędzie się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W tym wyjątkowym dniu dla miłośników strzelectwa klub UR przygotował piknik w grzegorzowskim lasku. Rozpoczęcie o godz. 10 a w programie m.in. strzelanie z broni palnej, łuku i paintaballa, pieczenie kiełbasek oraz wojskowa grochówka.

Natomiast w Bolkowie już 1 maja organizatorzy zapraszają do udziału w grze wojennej pn. Skarb Bolkowa. Rozpoczęcie w Rynku o godz. 12. W trakcie gry przewidziana jest inscenizacja pirotechniczna. Od godz. 19 na dziedzińcu zamkowym zagrają DJ Kriss i DJ MazY. Zabawa pod gwiazdami potrwa do godz. 1. W środę odbędzie się podsumowanie gry, wręczenie dyplomów i nagród dla znalazcy najciekawszych skarbów. Od godz. 11 na Górze Ryszarda do dyspozycji będą saperzy, którzy zademonstrują sprzęt do wykrywania niewybuchów. O godz. 15 przewidziano ognisko z kiełbaskami i wojskową grochówką. Natomiast trzeciego maja na bolkowskim rynku zagoszczą stare pojazdy. Odbędzie się też pojedynek w konkurencji rzut granatem między burmistrzem Bolkowa a włodarzem Jawora. Militarne atrakcje przewidziane są dla dzieci i dorosłych. Obok gminy Bolków organizatorem obchodów jest stowarzyszenie LEHM.
W drodze z Jawora do Bolkowa można odwiedzić 1 maja Myślibórz (gmina Paszowice). Tam w Centrum Edukacji Ekologicznej Salamandra odbędą się warsztaty i animacje dla dzieci. Od godz. 12 przewidziano turniej tenisa stołowego o puchar wójta. Na polanie przy wąwozie policjanci zademonstrują pokaz tresury psów, a na plenerowej scenie wystąpią Pogórzanie, Kukułeczki i Albertówka. Od godz. 16 zaplanowano pokazy strażackie i zawody sprawnościowe dla dzieci.

Na zdjęciu: zaproszenie na majówkę w Bolkowie

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>


..