Opublikowany: czw, Mar 30th, 2017

Mądrzy po szkodzie (WIDEO)

IMG_3591Rzecznik Praw Obywatelskich spotkał się dziś w legnickiej Akademii Rycerskiej z przedstawicielami organizacji pozarządowych. Działacze fundacji i stowarzyszeń rozmawiali z Adamem Bodnarem nie tylko o prawach człowieka, ale przede wszystkim o prawodawstwie powstałym w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy.

Na sali byli prawnicy, którzy konsultowali z rzecznikiem wątpliwości dotyczące równości obywateli wobec prawa. Nie brakowało także krytycznych uwag pod adresem obecnych ustawodawców.

IMG_3586Rzecznik Praw Obywatelskich stoi na straży wszystkich obywateli. A jaka jest świadomość Polaków odnośnie przywilejów i zobowiązań. Zdaniem rzecznika, w przypadku zagrożenia Polacy bardzo skutecznie potrafią dochodzić swych praw i wiedzą, w jakich instytucjach szukać pomocy. Choć wielu z nich w takich sytuacjach zniechęcają strach, brak wystarczającej energii lub zbyt długie procedury. W ostatnich miesiącach Adam Bodnar zauważył jednak zwiększoną świadomość obywatelską, co spowodowała mocna w skutkach zmiana polityczna.

Na spotkaniu z legniczanami Rzecznik Praw Obywatelskich dużo miejsca poświęcił seniorom i osobom niepełnosprawnym. Z oczywistych względów te grupy nie wychodzą na ulice. Tymczasem w ostatnich miesiącach bardzo silnie zaktywizowały się środowiska kobiece, które są teraz w stanie nakłonić do uczestnictwa w manifestacjach osoby, którym dotąd daleko było do takich form protestu.

IMG_3583Ostatni rok to nie tylko zmasowany bunt kobiet. Protestują także ekolodzy i obrońcy praw zwierząt.

Rzecznik nie komentuje żadnych decyzji politycznych. Ubolewa jednak, że chociażby w przypadku ministra środowiska nie zagwarantowano obywatelom możliwości wypowiedzi i udziału w procesie konsultacyjnym.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..