Łupy porzucili pod miastem

10 lat za kratami może spędzić duet włamywaczy, który włamał się do domu jednorodzinego w Legnicy, a później ukrył łupy na obrzeżach miasta. Obaj mężczyźni wpadli już kilka godzin po przestępstwie.

– Z wtorku na środę doszło do kradzieży z włamaniem do jednego z domów jednorodzinnych na terenie Legnicy. Z jednego z pomieszczeń mieszkalnych zginął laptop, rejestrator oraz uszkodzeniu uległ telewizor. Wartość strat oszacowano na kwotę 1900 złotych – informuje Jagoda Ekiert, rzecznik prasowy KMP w Legnicy.

Sprawą zajęli się legniccy kryminalni, którzy zaledwie kilka godzin później zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 31 lat. Sprawcy trafili do policyjnego aresztu, a funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania skradzionych przedmiotów.

– Już następnego dnia policjantom udało się odzyskać w całości skradzione mienie, które sprawcy porzucili na obrzeżach miasta. Kryminalni w pozostawionych przy drzewie reklamówkach ujawnili laptop, rejestrator oraz buty, w których sprawcy dokonali tego włamania – dodaje mł. asp. Ekiert.

Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz