Lubiński policjant i jego pies pomogli zatrzymać dilera

Amfetamina, tabletki ecstasy, marihuana – wszystko to rozprowadzał na terenie Polkowic i okolic. 33-letniego dilera udało się zatrzymać dzięki pomocy jednego z lubińskich policjantów oraz jego psa.

Mundurowi z Polkowic ustalili dane mężczyzny, który handlował narkotykami na terenie powiatu polkowickiego. Funkcjonariusze ruszyli pod wytypowany adres, gdzie zatrzymali 33-letniego mieszkańca Głogowa.

– W przeszukaniu uczestniczył funkcjonariusz Komendy Powiatowej Policji w Lubinie wraz ze specjalnie wyszkolonym psem służbowym. Policjanci zabezpieczyli 350 porcji handlowych amfetaminy, tabletki ecstasy oraz kilka działek marihuany. Dodatkowo kryminalni ujawnili w mieszkaniu gotówkę w wysokości ok. 17 tysięcy złotych, która została zabezpieczona na poczet przyszłej kary – informuje młodszy aspirant Przemysław Rybikowski z KPP Polkowice.

33-latek usłyszał zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających i ich odpłatnego udzielania w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. – Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii za te przestępstwa przewiduje do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek policji i prokuratora zastosował wobec mężczyzny 3-miesięczny tymczasowy areszt – dodaje mł. asp. Rybikowski.

Dodaj komentarz

*

code