LUBIN/REGION. Trudne negocjacje dobiegły końca (WIDEO)

lampaPrawie o jedną piątą udało się obniżyć koszty, jakie poniesie Lubin za eksploatację ulicznego oświetlenia. Negocjacje w tej sprawie z firmą Tauron Dystrybucja trwały ponad rok.

W grupie samorządów, które zdecydowały się wspólnie negocjować ceny za utrzymanie publicznego oświetlenia, znalazło się 20 dolnośląskich gmin. Negocjacje w ich imieniu prowadzili pracownicy lubińskiego magistratu. Punktem wyjścia było ustalenie jednolitego sposobu obliczania wysokości opłat. Spółka energetyczna zaakceptowała model, który przedstawili jej lubińscy urzędnicy. Potem przyszedł czas na ustalanie nowych stawek.

Osiem samorządów nie dotrwało do końca rokowań, zadowalając się niższymi cenami, które zaproponowała im spółka już po samym fakcie rozpoczęcia negocjacji. Pozostałe gminy postanowiły zawalczyć o większe obniżki. Udało się – w przypadku samego Lubina cena za eksploatację jednego punktu świetlnego spadła z 19,30 do 15,81 zł. To prawie 20 proc. taniej.

– Negocjacje były trudne, ale warto było wytrzymać z nami do samego końca – komentuje prezydent Lubina Robert Raczyński. – To kolejny dowód na to, że samorządy działające razem odnoszą z tego wymierne korzyści. Wspólnie zawsze można zdziałać więcej.

W grupie 12 samorządów, które podpisały wspólne porozumienie z Tauron Dystrybucja oprócz Lubina znalazły się także: gmina wiejska Lubin, Chocianów, Chojnów, Gaworzyce, Jerzmanowa, Kunice, Legnickie Pole, Miłkowice, Pielgrzymka, Radwanice, Udanin i Żukowice.

Dodaj komentarz