Opublikowany: pt, Lis 1st, 2019

Lubinianie na gościnnych występach – próbowali okraść automat we Wschowie

Trójka mieszkańców powiatu lubińskiego narozrabiała we Wschowie. Dwaj mężczyźni i kobieta próbowali okraść automat myjni na jednej z tamtejszych stacji benzynowych. To nie było ich pierwsze takie włamanie – wcześniej ograbili automaty w Głogowie.

– Wczesnym rankiem dyżurny wschowskiej policji otrzymał informację od obsługi jednej ze stacji paliw we Wschowie, że nieznane osoby próbowały włamać się do automatów wrzutowych myjek samochodowych. Z przekazanych informacji wynikało, że dwóch zakapturzonym mężczyzn ubranych na sportowo majstrowało przy szafkach z bilonem. Ich działanie zostało przerwane przez pracowników obsługi. Spłoszeni włamywacze uciekli w nieznanym kierunku – informuje kom. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji Wschowa.

Nieco dalej, w okolicach marketu, policjanci trafili na zaparkowane auto, w którym znajdowały się trzy osoby. Dwóch mężczyzn i kobieta nie potrafili wyjaśnić, po co przyjechali z Lubina do Wschowy.

– Ich scenariusze nie były składne i zachowywali się bardzo nerwowo. W wyniku sprawdzeń prawdopodobnej trasy ucieczki policjanci znaleźli śrubokręt oraz dwie bluzy sportowe, które porzucili mężczyźni, tak aby zatrzeć ślady – dodaje rzecznik prasowy wschowskiej policji.

W samochodzie tej trójki policjanci znaleźli około 200 sztuk bilonu o nominałach 5, 2 i 1 zł oraz różnego rodzaju narzędzia, w tym kombinerki i śrubokręty.

Po obejrzeniu zapisu monitoringu ze stacji paliw nie było już wątpliwości, że to właśnie oni próbowali okraść automat myjni.

24- i 37-letni mężczyźni oraz 22-letnia kobieta trafili do policyjnego aresztu. Szybko okazało się, że wcześniej włamali się do automatów myjni w Głogowie. Do tego 24-letni kierowca nie miał uprawnień do kierowania.

– Obaj mężczyźni popełnił przestępstwo w warunkach recydywy – przyznaje Maja Piwowarska.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..