LUBIN. Złote Gody par małżeńskich

IMG_2716 30 par z Lubina świętowało dziś Złote Gody. Małżeństwa, które spędziły ze sobą 50 lat zostały w Urzędzie Miejskim odznaczone medalami za długoletnie pożycie. Odznaczenia jubilatom przyznał Prezydent RP a wręczył prezydent Lubina Robert Raczyński.

Ponad 18 tysięcy dni, czyli 50 lat przeżyły w małżeństwie pary, które odebrały dziś medale, kwiaty i życzenia od prezydenta Lubina i przewodniczącego rady Miejskiej. Wyrozumiałość, jak najwięcej wspólnie spędzanego czasu i oczywiście uczucie- to zdaniem jubilatów przepis na udany związek.

Czasem było spokojnie, ale nie brakowało także burz w naszym życiu. Najważniejsze, by wzajemnie się rozumieć i szybko się godzić- mówi Albina Chłoń z Lubina.IMG_2668

Małżonkowie przyznają, że związki zawierane w dzisiejszych czasach są o wiele słabsze niż kiedyś. Mniej jest także chęci pracowania nad małżeństwem

Młodzi bardzo mało czasu spędzają ze sobą, ciągle gdzieś gonią i długie godziny spędzają w pracy. Wszystko to nie sprzyja budowaniu bliskości- mówi Stanisław Chłoń.

Podczas spotkania życzenia wszystkim jubilatom złożył prezydent Lubina, który pochwalił się jednocześnie, że w tym roku obchodzi 20-stą rocznicę ślubu.

–Państwa przykład pokazuje, że warto kochać się przez całe życie. To wspaniałe, że wciąż potraficie odkrywać przez 50 lat w tych samych ścianach świat na nowo- mówi Robert Raczyński.

Podczas uroczystości wystąpił także chór „Cantabile” i Zespół ludowy „Hosadyna od Lubina” działający przy Domu Dziennego Pobytu „Senior”.

SZAT

Dodaj komentarz