LUBIN. Złodzieje nie pogardzili… kurą i kogutem

IMG_177039-letnia kobieta i jej 50-letni konkubent odpowiedzą przed sądem za kradzież z włamaniem. Para ma na swoim koncie co najmniej kilka włamań. Z altanek a także ogródków działkowych kradli wszystko, co wpadło im w ręcę. Nie pogardzili nawet drobiem.

Złodzieje okradali altanki od grudnia ub.roku. Szczególnie upatrzyli sobie działki na lubińskim osiedlu Przylesie.

– Zabierali przede wszystkim wartościowe przedmioty, m.in. elektronarzędzia, butle gazowe, kuchenki i artykuły spożywcze. Podczas jednego z włamów ukradli dwie kIMG_1120ury i koguta- informuje Karolina Hawrylciów z KPP w Lubinie.

Złodzieje zawsze działali tak samo. Włamywał się tylko mężczyzna, jego partnerka stała ”na czatach”. Zostali przyłapani na gorącym uczynku w trakcie próby kolejnego włamania.

– W trakcie pieszego patrolu, funkcjonariusze usłyszeli odgłosy stukania. Policjanci poszli w kierunku dochodzących dźwięków. Po chwili na terenie jednego z ogródków działkowych zauważyli sylwetkę osoby trzymającej w ręku latarkę- dodaje Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Policjanci ustalili, że chwilę wcześniej złodzieje usiłowali dostać się do altany, by ukraść z niej drabinę aluminiową. Badania wykazały, że kobieta i mężczyzna byli pijani. Kobieta miała ponad promil, a mężczyzna 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjantom udało się odzyskać część skradzionego mienia. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

SZAT/FOT. SZAT, SXC.HU

Dodaj komentarz