LUBIN. Zdradziły ich puszki sprayu

pomieszczenie dla zatrzymanychDwóch wandali, którzy niszczyli elewację jednego z bloków na osiedlu Przylesie w Lubinie zostało zatrzymanych przez policję dzięki interwencji jednego z mieszkańców. Spółdzielnia mieszkaniowa szacuje straty na około tysiąc złotych. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

– Oficer dyżurny lubińskiej komendy odebrał zgłoszenie o tym, iż dwóch młodych mężczyzn maluje farbą w sprayu elewację jednego z budynków na osiedlu Przylesie w Lubinie. Gdy patrol dojechał we wskazane miejsce, nie zastał nikogo, jednakże po podjęciu penetracji terenu, ulicę dalej zobaczyli mężczyzn odpowiadających opisowi – relacjonuje Karolina Hawrylciów z KPP w Lubinie.

Jeden z mężczyzn spanikował na widok policji i wyrzucił puszkę ze sprayem na trawnik. To upewniło funkcjonariuszy, że trafili na właściwe osoby.

– Przy legitymowaniu okazało się, iż 24 i 26–letni mieszkańcy Lubina posiadają jeszcze przy sobie puszki farby w sprayu oraz rękawiczki – dodaje Hawrylciów.

Mężczyźni zostali osadzeni w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w Komendzie Powiatowej Policji w Lubinie.

– Wstępnie w rozmowie z policjantami jeden z nich przyznał się do dewastacji budynku, natomiast drugi jedynie do pomalowania drzwi wejściowych na klatkę jednego z budynków – mówi Hawrylciów.

Mężczyźni odpowiedzą za przestępstwo zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności, ponieważ straty, które spowodowali, właściciel budynku szacuje na kwotę wyższą niż 420 zł.  

DRM/ FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz