LUBIN. Zbierali psie kupy na czas

11060036Uczniowie lubińskich szkół podstawowych wzięli udział w konkursie zorganizowanym przez lubińską Straż Miejską „Bezpieczni razem”. Tradycyjnie już uczestnicy zmagali się w takich konkurencjach, jak zbieranie na czas psich odchodów, które symbolizowały pojemniki z jajek niespodzianek. W tym roku konkurs odbył się na terenie Szkoły Podstawowej nr 14.

W dziewiątej edycji konkursu „Bezpieczni razem” wzięło udział 66 uczniów klas 4-6 szkół podstawowych z Lubina. Wśród corocznych konkurencji sprawnościowych, z jakimi musieli mierzyć się uczestnicy konkursu, od trzech lat popularnością cieszy się zbieranie psich odchodów na czas. Oczywiście nie są one prawdziwe. Uczestnicy podnosili z trawnika pudełka z jajek niespodzianek. Uczniowie wypracowali różne techniki, by zebrać ich jak najwięcej.

11060030– Najlepiej jest opierać te pudełka o buta, chociaż wiem, że w rzeczywistości nie można tak robić – radził Szymon Bura z ZSI w Lubinie

Wiele emocji każdego roku wzbudzała też konkurencja strażacka. Uczestnicy startowali parami, a ich zadaniem było jak najszybsze wpompowanie wody do pojemnika za pomocą węża strażackiego. Wymagało to nie lada wysiłku i dobrej współpracy zawodników.

– Trzeba mocno trzymać węża. Liczy się także współpraca. Jeden musi mocno pompować, ale tak żeby ten drugi mógł utrzymać węża – mówił Dawid Dorożyński SP 12 Lubin

– Pompowanie nie jest zbyt łatwe. Trzeba mieć dużo energii i siły. Trzeba wszystko dobrze przytrzymać, żeby bańka się nam nie wyrwała i pompować jak najmocniej i jak najszybciej – dodał Maciej Rapacz SP 14 w Lubinie.

Na boisku szkolnym odbywały się też konkurencje dotyczące zasad ruchu drogowego. Na tym nie koniec, bo uczestnicy mierzyli się również wewnątrz szkoły.

11060042– Na sali gimnastycznej odbywają się konkurencje z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Prowadzą ją panie pielęgniarki – mówi Mieczysław Żebrowski organizator konkursu. 

Współorganizatorem konkursu jest między innymi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Lubinie. Od pierwszej edycji terapeuci profilaktyki uzależnień, wspólnie z innymi służbami przygotowują oni pytania do teoretycznego testu o bezpieczeństwie, który każdego roku rozpoczyna konkurs. Dzięki temu wiedza dzieci na tematy związane z zagrożeniami związanymi z działaniem alkoholu, czy substancji psychoaktywnych jest coraz szersza.  

Dla uczestników przygotowano atrakcyjne nagrody, które ufundował Urząd Miejski w Lubinie, starostwo powiatowe, Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Legnicy oraz klub piłkarski Zagłębia Lubin. 

DRM

 

Dodaj komentarz