Opublikowany: śr, Paź 15th, 2014

LUBIN. Zagrają o Mistrzostwo Świata w Sensible

turniej 342

To już pewne. W dniach 1-2 sierpnia 2015 roku Lubin stanie się stolicą kultowej gry komputerowej Sensible World of Soccer. Do naszego miasta przyjadą zawodnicy z kilkunastu krajów, by walczyć o tytuł Mistrza Świata.

Sensible Soccer to seria gier komputerowych, a dokładniej zręcznościowych i managerskich piłek nożnych (nie symulatorów). Gra cieszyła się ogromną popularnością we wczesnych latach 90 i do dzisiaj jest uważana za grę kultową. Stworzona została przez Sensible Software i wydana na komputery Amiga i Atari ST w 1992. Widok boiska z lotu ptaka, możliwość edycji zespołów, niesamowita grywalność (niektórzy uważają, że niespotykana w dzisiejszych piłkach nożnych).

Kultowa gra komputerowa ma w dalszym ciągu wielu zwolenników, którzy w wielu regionach na świecie uczestniczą w organizowanych turniejach. Ponadto na co dzień występują także w rozgrywkach przez internet, dzięki czemu najlepsi z nich w dalszym ciągu mogą się “bawić” grą w Sensible Soccer. Najważniejszą imprezą w ciągu roku w kalendarzu każdego z graczy są Mistrzostwa Świata, które w przyszłym roku organizowane będą w Lubinie. Będzie to już ich dwunasta edycja, a dopiero druga, która odbędzie się w Polsce. Wcześniej prawo do organizacji otrzymał tylko Wrocław.

– Jeśli mówimy o Sensible to Lubin jest miastem o wielkiej tradycji zarówno polskiej jak i europejskiej. Organizowane tu było wiele świetnych turniejów, z resztą sam na jednym z nich byłem obecny. Teraz przed lubinianami kolejne wyzwanie, ponieważ do Waszego miasta przybędzie największa impreza na świecie. – mówi Michael Jansch, odpowiedzialny za organizacje Sensible Days.

Udział w lubińskim turnieju zadeklarowało już ponad dwudziestu zawodników z różnych krajów. Wśród nich są już Niemcy, Duńczycy, Finowie, Turcy oraz Polacy. Wszystko wskazuje na to, że w naszym mieście zobaczymy również stałych bywalców sensiblowych turniejów, czyli reprezentantów Włoch, Holandii, Bułgarii, Węgier, Czech, Serbii i wielu innych. Organizatorzy nie mają żadnych wątpliwości – to będzie najlepszy turniej w historii.

– Pomimo, że do Mistrzostw Świata zostało jeszcze ponad dziewięć miesięcy na liście startowej mamy już ponad dwudziestu graczy. Wśród nich jest także najbardziej utytułowany zawodnik w historii – Niemiec Phillipp Habermann, znany jako Playaveli – mówi Adam Michalik, lubinianin, który podjął się organizacji turnieju.

Mistrzostwa Świata w Sensible Soccer odbędą się w dniach 1-2 sierpnia 2015 roku. Tytułów mistrzowskich bronić będą Bułgar Marin Parushev na platformie PC oraz Duńczyk Poul „Djowger” Olsen na Amidze.

Pozostaw komentarz

XHTML: Możesz używać tagów HTML-owych: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*

code


..