LUBIN. Do więzienia za kradzież i paserstwo

mini_audi_scinawaSamochody o wartości 100 tysięcy złotych odzyskali lubińscy i ścinawscy policjanci. Trzy osoby trafiły do aresztu. Policja nie wyklucza kolejnych zatrzymań.

Policjanci z wydziału kryminalnego lubińskiej komendy i policji ścinawskiej  przez ostatnie kilkanaście dni prowadzili czynności wymierzone w przestępczość samochodową. Efektem tych  działań są trzy osoby zatrzymane oraz dwa odzyskane samochody o wartości ponad 100 tysięcy złotych- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

Funkcjonariusze ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie powiatu lubińskiego mogą być demontowane samochody pochodzące z kradzieży. Podejrzenia potwierdziły się,  po wejściu na wskazaną posesję oraz sprawdzeniu  garażu odnaleźli zdemontowany już samochód marki Audi A6. Jego wartość rynkową oszacowano na kwotę ponad 40 tysięcy złotych. W tej sprawie zatrzymano 21 – letniego mężczyznę, który usłyszał zarzut paserstwa.

Kolejne zatrzymania to wynik realizacji czynności do sprawy z poprzedniego okresu. Na początku listopada policjanci zatrzymali 33 – letniego mężczyznę, u którego zabezpieczyli samochód o wartości rynkowej ponad 70 tysięcy złotych. Usłyszał on zarzut paserki. Funkcjonariusze dalej pracowali nad tą sprawą. Na podstawie zebranych informacji oraz po przeanalizowaniu materiału dowodowego ustalili, że sprawcami kradzieży pojazdu, która miała miejsce na terenie Niemiec są dwaj mieszkańcy powiatu lubińskiego w wieku 25 i 27 lat- dodaje Jan Pociecha  z KPP w Lubinie. 

Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu, jeden z nich na wniosek prokuratora został tymczasowo aresztowany. Funkcjonariusze wraz z prokuratorem w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności prowadzonych spraw oraz nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

SZAT

Dodaj komentarz