LUBIN. Wyskoczą z balonu – zapraszają na lotnisko (WIDEO)

DCIM101GOPROPierwszy raz w Lubinie będzie można zobaczyć skoki ze spadochronem z balonu. Na najbliższy weekend Stowarzyszenie Lotnicze Polskiej Miedzi zaplanowało minimum dwa wyloty. Organizatorzy zapraszają wszystkich, którzy chcieliby zobaczyć popisy skoczków.

Najbardziej doświadczony spadochroniarz, który podejmie się wyskoczenia z balonu z wysokości półtora kilometra ma ponad 1300 oddanych skoków. Zapewnia, że będzie co oglądać.

– Zapraszamy wszystkich mieszkańców Lubina i okolic na pierwsze lubińskie skoki z balonu – mówi Robert Jacyszyn, ze Stowarzyszenia Lotniczego Polskiej Miedzi.

Dzień i godzina skoków nie są jeszcze dokładnie ustalone, ponieważ wszystko zależy od pogody.

– Cały czas czekamy na dobre warunki atmosferyczne. Mamy teraz dość mocny wiatr, około 5 metrów na sekundę. W takich warunkach nie możemy skakać, byłoby zbyt niebezpiecznie – tłumaczy Jacek Zenek, prezes Stowarzyszenia Lotniczego Polskiej Miedzi. – W sobotę lub w niedzielę ma być spokojniej, dlatego myślę, że skoczymy już bezpiecznie – dodaje.

Tych, którzy w weekend nie mogą być na lubińskim lotnisku, organizatorzy zachęcają do spoglądania w niebo: w sobotę rano i wieczorem i tak samo w niedzielę.

– Balon jest duży i z każdego miejsca w Lubinie będzie go widać. Myślę, że czasze spadochronów, kiedy się otworzą także – mówi prezes SLPM.

Stowarzyszenie Lotnicze Polskiej Miedz,i oprócz tego, że zaprasza do oglądania skoków, zachęca także do zapoznania się ze sportami powietrznymi i do ich uprawiania.

MRz / Fot. SLPM

Zobacz także:

Dodaj komentarz

*

code