LUBIN. Śmiertelny wypadek na krajowej trójce (AKTUALIZACJA, FOTO)

IMG_7856Do śmiertelnego wypadku doszło na krajowej trójce w pobliżu ZG „Lubin”. Doszło tam do zderzenia dwóch aut osobowych. Jeden z pasażerów nie przeżył. Kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami. Ruch odbywa się wahadłowo. 

Do wypadku doszło po godz.15 na wysokości szybu ZG „Lubin”. Na trasie z Polkowic do Lubina zderzyły się dwa samochody osobowe.

Samochodem marki audi na wrocławskich tablicach podróżował mężczyzna z dzieckiem. Natomiast samochodem marki Renault małżeństwo z Polkowic.

IMG_7877– Ze wstępnych ustaleń wynika, że obydwa samochody jechały w tym samym kierunku od strony Polkowic w kierunku Lubina. Do zderzenia tych pojazdów doszło na prostym odcinku drogi z nieustalonych jak dotąd przyczyn – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy lubińskiej policji.

Najbardziej ucierpieli jadący renault megane, ponieważ w wyniku zderzenia wjechali jeszcze w drzewo. Pasażer zginął na miejscu. Kobieta, która kierowała renaultem została przewieziona do szpitala.

IMG_7870 (1)– Jest w stanie dobrym. Z obrażeniami, jakich doznała, została przyjęta na oddział chirurgiczny naszego szpitala – mówi Barbara Tułaza z Regionalnego Centrum Zdrowia w Lubinie.

Na miejscu pracuje ekipa policyjna oraz prokurator, którzy wyjaśnią przyczyny zdarzenia. Ruch w tamtym miejscu odbywa się wahadłowo.  

– Na nitce drogi od Wrocławia w stronę Zielonej Góry, która normalnie jest dwupasmowa, ruch odbywa się w dwóch kierunkach – dodaje Pociecha. – Taka sytuacja może potrwać minimum godzinę do dwóch. Jednak jak faktycznie będzie to wyglądać, zależy od prowadzonych czynności – dodaje.

DRM/ FOT. SZAT

 

 

Dodaj komentarz