LUBIN/ WROCŁAW. Podejrzani o przestępstwa internetowe w rękach policji.

indeks

Wrocławscy i lubińscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn,którzy oferowali usługi dostępu do sygnału płatnych platform telewizji cyfrowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w tej sprawie sprzęt komputerowy i dekodery. Za świadczenie tego typu usług z naruszeniem przepisów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Oszuści są mieszkańcami powiatu lubińskiego, mają po 39 lat. Działali od stycznia 2012 roku do chwili obecnej. Za udostępnianie sygnału pobierali comiesięczne opłaty na specjalnie założony do tego celu rachunek bankowy.

– Oprócz tego sprawcy założyli szereg powiązanych ze sobą serwerów. W trakcie działań związanych z tą sprawą policjanci zabezpieczyli sprzęt komputerowy wykorzystywany w prowadzonej „działalności” oraz dekodery- mówi Jan Pociecha z lubińskiej policji. IMG_8533

Straty w tej sprawie oszacowano na kwotę blisko 400 tysięcy złotych na szkodę płatnych platform telewizji cyfrowych. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy. Za świadczenie tego typu usług z naruszeniem przepisów, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

SZAT

 

Dodaj komentarz