LUBIN. Wpadł z narkotykami… przez kolegów

Liliana Lukasiewicz (9)Mieszkaniec Sitna w gminie Ścinawa odpowie przed lubińskim  sądem za posiadanie znacznej ilości marihuany. – Narkotyki znaleziono przy oskarżonym przez przypadek, z uwagi na nerwowe zachowanie osób z którymi rozmawiał mężczyzna- mówi Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

Paweł D. został tymczasowo aresztowany.  Do zdarzenia doszło 15 października bieżącego roku. Policjanci ze Ścinawy zauważyli zaparkowane na poboczu auto, przy którym stało trzech mężczyzn.

– Na widok radiowozu mężczyźni zaczęli zachowywać się bardzo nerwowo . Szybko wsiedli do samochodu i próbowali odjechać- mówi mówi Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy.

W efekcie auto zostało zatrzymane, a mężczyźni wylegitymowani. W aucie znaleziono worek z suszem, który okazał się marihuaną, można było przygotować z niej co najmniej 200 porcji narkotyku.

– W toku śledztwa ustalono, że oskarżony od czerwca 2013 roku udostępniał narkotyki co najmniej 3 osobom. Paweł D. przyznał się do winy i złożył wniosek dobrowolnego poddania się karze, który jednak prokuratura odrzuciła, bowiem Paweł D. był już w przeszłości karany za posiadanie środków odurzających- dodaje Liliana Łukasiewicz z Prokuratury Okręgowej w Legnicy

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi kara od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

SZAT

 

 

Dodaj komentarz