LUBIN. Wolontariusze miejcie się na baczności

Puszki-WOŚPW puszkach, które noszą wolontariusze Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, znajdują się często spore kwoty pieniędzy. Wiedzą o tym złodzieje, przez co osoby kwestujące na rzecz WOŚP są narażone na niebezpieczeństwo. Lubińska policja przypomina zasady bezpieczeństwa, których powinni przestrzegać wolontariusze podczas zbliżającego się finału orkiestry.

W niedzielę na terenie Lubina, podobnie jak w całej Polsce pojawią się wolontariusze z puszkami, kwestujący na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Lubińscy funkcjonariusze policji będą czuwać nad przebiegiem 23. Finału wielkiej akcji Jurka Owsiaka.

– Na szczęście na terenie Lubina i powiatu nie odnotowaliśmy do tej pory żadnych zdarzeń dotyczących kradzieży puszek czy napadów na wolontariuszy. Uprzedzamy jednak, gdyż często wolontariusze to osoby nieletnie. Apelujemy, aby nie chodziły one same, lecz w grupkach co najmniej trzyosobowych, Informujemy też, aby przemieszczały się po terenach oświetlonych i uczęszczanych przez większe grupy ludzi – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin. – Gdy już dojdzie do napadu, nie grajmy bohaterów. Lepiej jest oddać puszkę takiemu sprawcy, zapamiętać jak najwięcej szczegółów z jego wyglądu i niezwłocznie poinformować policję – dodaje Pociecha .

Wszystkie zasady bezpieczeństwa, których dla własnego dobra powinni przestrzegać wolontariusze Wielkiej Orkiestry można znaleźć na stronie internetowej lubińskiej policji www.lubin.policja.gov.pl

DRM/ FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz