LUBIN. Wójt szuka rzecznika

KielanNowego rzecznika prasowego szuka wójt gminy Lubin Tadeusz Kielan – informuje portal lubin.pl. Do obsadzenia jest też stanowisko dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce.

Dotychczasowy rzecznik, czyli Janusz Łucki, pożegnał się już ze stanowiskiem. Na razie, do czasu rozstrzygnięcia naboru, jego obowiązki pełni Maja Grohman – dziennikarka, która do tej pory szefowała w tutejszej telewizji TVL.

– Każdy samorządowiec, czy to wójt czy prezydent, w swoim najbliższym otoczeniu chce mieć osoby, do których ma pełne zaufanie. Do takich stanowisk należy też rzecznik prasowy. Z tego względu zdecydowałem się na zakończenie współpracy z dotychczasowym rzecznikiem i ogłoszenie konkursu na to stanowisko – tłumaczy Tadeusz Kielan, wójt gminy wiejskiej Lubin.

Wójt zdradza też, że planuje przeorganizować, a dokładniej uściślić współpracę gminy z mediami, dlatego – jak mówi – potrzebuje człowieka, który podoła temu zadaniu.

Kandydaci na rzecznika mogą się zgłaszać do 30 stycznia.

Jednak nie tylko rzecznika szuka obecnie wójt Tadeusz Kielan. Ogłoszono także konkurs na dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Raszówce. Do tej pory tę funkcję piastował Janusz Łucki, który jednocześnie był rzecznikiem prasowym w gminie Lubin. W tym przypadku kandydaci mogą się zgłaszać do 27 lutego.

MRT, MS, lubin.pl

  1. „Na razie, do czasu rozstrzygnięcia naboru, jego obowiązki pełni Maja Grohman – dziennikarka, która do tej pory szefowała w tutejszej telewizji TVL.”
    Czyzby autor „zapomniał” że ta sama osoba szefuje także gazecie Puls Regionu i temu portalowi? Przeoczenie czy… celowe działanie?

Dodaj komentarz