LUBIN. Wiceminister do Europarlamentu

IMG_5301Stanisław Huskowski w Lubinie mówił dziś o priorytetach, jakie będą mu przyświecać w pracy w Parlamencie Europejskim, o ile wyborcy obdarzą go zaufaniem. Przedstawił swoją wizję Polski na arenie międzynarodowej.

– W szczególności zależy mi na tym, aby droga krajowa S3 sięgała aż do granicy polsko-czeskiej. Dzięki wzajemnej współpracy jesteśmy w stanie to osiągnąć – mówi Stanisław Huskowski, wiceminister Administracji i Cyfryzacji

Odwiedzając Zagłębie Miedziowe nie mógł pominąć spraw związanych z przyszłością Polskiej Miedzi. Jako przedstawiciel rządzącej koalicji PO-PSL wyjaśnił, dlaczego rząd obciążył KGHM podatkiem od wydobycia miedzi i srebra.

– Wprowadzenie podatku, jest pewną formą „janosikowego”. Jest szansa, że on zmaleje, na pewno nie w tym, czy w przyszłym roku, ale jeśli przychody państwa będą większe, na pewno on zmaleje i wszyscy na tym skorzystamy – tłumaczył wiceminister Huskowski. – Nie ma on wpływu na wynagrodzenia pracowników. Chodzi o to, by umieć racjonalnie zarządzać koncernem o globalnym zasięgu – dodaje.

IMG_5298W wyborach do Europarlamentu Stanisława Huskowskiego popiera wielu dolnośląskich samorządowców. Na wyborczych bilbordach wiceministra Administracji i Cyfryzacji wspiera Rafał Dutkiewicz. Prezydent Wrocławia twierdzi, że Huskowski wyróżnia się przede wszystkim dużą zdolnością do zawierania kompromisów.

-W odniesieniu do Lubina, nie chcę wybiegać za bardzo w przyszłość, ale uczestniczyłem w rozmowach pomiędzy prezydentem Lubina Robertem Raczyńskim, a zarządem województwa dolnośląskiego np. w sprawie obwodnicy południowej Lubina i muszę przyznać, że jesteśmy już na ostatnim etapie, aby rozwiązać ten problem. Efektów można się spodziewać w przeciągu najbliższych dwóch tygodni – zapewnił.

E.R, JW, DRM 

Dodaj komentarz