LUBIN. Wiadomo, ile zarobią

IMG_3611Nieco ponad 13 tysięcy złotych brutto miesięcznie zarobi Robert Raczyński. Prezydent Lubina będzie otrzymywał wynagrodzenie na tym samym poziomie, co w ubiegłym roku. Wszystko przez zamrożenie stawek bazowych dla władz samorządowych – tłumaczy Maria Szydłowska, radna Rady Miejskiej w Lubinie. Ustaloną pensję ma już także wójt gminy Lubin – Tadeusz Kielan. Radni przyznali mu najwyższą pensję z możliwych. Nieco ponad 10 tysięcy złotych brutto.

6 tysięcy złotych wynagrodzenia zasadniczego, 1.975 zł dodatku funkcyjnego oraz 40 proc. od tej sumy łącznie dodatku specjalnego. W sumie nieco ponad 13 tysięcy złotych brutto będzie zarabiał prezydent Robert Raczyński. Wszyscy radni zgodzili się podtrzymać wynagrodzenie szefa lubińskiego samorządu na maksymalnym poziomie.IMG_3612

–  Uchwałę podjęliśmy jednogłośnie.  Nic nie podnieśliśmy, bo niestety nie możemy. Nic nie obniżyliśmy, bo uważamy, że dobrze rządzi. Zostało takie wynagrodzenie, jak było – mówi Andrzej Górzyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Lubinie.

Prezydent miasta nie może zarobić więcej. Rząd po raz kolejny nie założył zwiększenia w 2015 roku kwot bazowych dla osób zajmujących kierownicze stanowiska w samorządach.

IMG_3621– Sześć lat temu Sejm zamroził wynagrodzenia w samorządach. Dotyczy to wypłat dla radnych, wójtów, burmistrzów, starostów i prezydentów. W związku z tym wynagrodzenie dla prezydenta pozostaje w wysokości z poprzedniej kadencji. Oczywiście można było obniżyć, ale nie uważamy, żeby była potrzeba obniżenia wynagrodzenia prezydentowi, który uzyskał taki wynik wyborczy w postaci ponad 70 proc. głosów- mówi Maria Szydłowska, radna Rady Miejskiej w Lubinie. IMG_4237

10 952 złote brutto – tyle za swoją pracę miesięcznie będzie otrzymywał natomiast Tadeusz Kielan- wójt gminy Lubin. Podczas sesji uchwałę w tej sprawie radni przyjęli jednogłośnie. Po zmianie na stanowisku wójta, gmina zaoszczędzi pieniądze, które dotychczas przeznaczone były na wynagrodzenie dla zastępcy Ireny Rogowskiej, której praca każdego miesiąca kosztowała gminę 8,6 tysiąca złotych brutto.

DRM, SZAT/ FOT. ARCHIWUM

Dodaj komentarz