LUBIN. Walentynki na bogato

02wilkNie dzień, a walentynkowy weekend proponuje mieszkańcom lubińska Muza. Będzie w czym wybierać, bo Centrum Kultury w Lubinie zaplanowało walentynkowe kino, teatr i koncerty, a także specjalne menu dla zakochanych w „Klubie pod Muzami”.

Walentynki w Centrum Kultury „Muza” w Lubinie rozpoczną się w piątek od seansu filmowego najnowszego dzieła Martina Scorsese „Wilka z Wall Street”. W rolę tytułowego wilka, a więc Jordana Belforta, na miarę Oscara wciela się Leonardo Di Caprio.

Historia przebiegłego maklera giełdowego to jednak dopiero początek Święta Zakochanych w Lubinie. Przez cały weekend Kino Muza będzie serwowało miłośnikom filmu pokazy przedpremierowe komedii „Blue Highway”. W rolach głównych będzie można zobaczyć Kerry Bishé, Dillona Portera, Charlę Cochran.

to tylko miłośćNa sobotę lubińska Muza zaplanowała bowiem koncert zespołu Lilly Hates Roses. Będzie to więc magiczny wieczór z indie-folkiem, okraszony awangardową elektroniką i melancholijnymi, osobistymi tekstami.

W niedzielę natomiast zakochani nie tylko w swoich życiowych partnerach ale i w muzyce fortepianowej, będą mogli wziąć udział w koncercie Michała Styszyńskiego, zatytułowanym „Standardy Muzyczne”.

Będzie też coś dla wielbicieli teatru. Na walentynkową randkę będzie się można wybrać również na spektakl „To tylko miłość” Teatru STU. Na deskach lubińskiej Muzy wystąpią: Tadeusz Huk, Krystyna Podleska, Leszek Piskorz, Karol Jasiński, Barbara Garstka oraz Marcin Kątny.

– Tak się złożyło, że Walentynki w tym roku wypadają w piątek. Muza postanowiła przedłużyć Święto Zakochanych na cały weekend. Proponujemy różnorodne wydarzenia kulturalne, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie – mówi Krystyna Huzarewicz z lubińskiej Muzy. – Z tej okazji również nasza restauracja przygotowuje specjalne walentynkowe menu. W sam raz na romantyczną kolację – dodaje. 

DRM/fot. CK Muza

Dodaj komentarz