LUBIN. W ramach zabawy niszczyli samochody (wideo)

policjaRzucali kamieniami w zaparkowane samochody oraz po nich skakali – taką zabawę wymyśliła sobie para dwunastolatków z Lubina. Policja zatrzymała młodocianych wandali dzięki interwencji mieszkańców. Polskie prawo nie przewiduje kary dla tak młodych osób. Straty na kilka tysięcy złotych będą musieli pokryć opiekunowie dzieci.

O młodocianych wandalach niszczących samochody policję poinformował mieszkaniec Lubina.

– Zawsze chwalimy taką postawę mieszkańców – mówi Jan Pociecha, oficer prasowy KPP Lubin.

Na miejscu policjanci zobaczyli jak nastolatkowie rzucają kamieniami i skaczą po zaparkowanych autach. Na widok policyjnego radiowozu wandale zaczęli uciekać. Po chwili jednak funkcjonariusze zatrzymali sprawców. Okazali się nimi 12-letni chłopiec i dziewczynka w tym samym wieku.

– Jak ustalili policjanci nie był to incydentalny wybryk nastolatków. Jeden z pojazdów był przez nich demolowany od kilku dni. Drugim, który niszczyli, zainteresowali się wczoraj. Funkcjonariusze dokonali oględzin pojazdów – dodaje Pociecha.

Sprawa trafi do sądu rodzinnego. Zgodnie z obowiązującym prawem w naszym kraju za szkody, które spowodowało dwoje nastolatków zapłacą ich prawni opiekunowie.  Straty, jakie spowodowały dzieci wynoszą kilka tysięcy złotych. Ich faktyczna wartość będzie znana, gdy zostanie oszacowana wraz z pokrzywdzonymi. 

Dodaj komentarz