LUBIN. Uzdolniona „Czwórka”

gimnazjum 4 aTryumfy na scenie teatralnej i wokalnej świętowali uczniowie Gimnazjum nr 4 w Lubinie. Z nagrodami i sukcesami delegacja lubińskiej czwórki wróciła z finału 18. Dolnośląskiego Turnieju Słowa Literatury Patriotycznej i Religijnej we Wrocławiu.

Gimnazjum nr 4 w Lubinie nie dało konkurentem żadnych szans. Lubińscy gimnazjaliści zajęli I i II miejsce za występy teatralne, I i II miejsce oraz wyróżnienie za recytacje, I i II miejsce oraz wyróżnienie w kategorii poezja śpiewana, II miejsce za monodram poetycki.

– W uzasadnieniu jurorzy zwrócili uwagę na wielką wartość sztuki zbudowanej na tworzywie poetyckim, akcentując, że to właśnie poezja podnosi człowieka na wyższy poziom samookreślenia. Doceniono także multimedialną formę, bogactwo i różnorodność scenariuszy oraz efektowne kostiumy. Wyeksponowano wagę edukacyjną i wychowawczą przekazu teatralnego – mówi Anna Słowikowska, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Lubinie.gimnazjum 4 c

Młodzież z lubińskiej czwórki swoje prezentacje oparła na twórczości takich autorów, jak Czesław Miłosz, Gabriela Mistral, Jarosław Iwaszkiewicz i zmarłego przed ponad trzema laty Ludwika Gadzickiego.

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie Twórców i  Animatorów Kultury we Wrocławiu.

– Uczniowie lubińskiej Czwórki kochają wrocławski konkurs za różnorodność form artystycznych, w których mogą wyrażać siebie i opisywać świat poprzez wartościowe teksty literackie – dodaje dyrektor Słowikowska.

DRM/ FOT. GIMNAZJUM nr 4 LUBIN

Dodaj komentarz