LUBIN. Uwaga złodziej!

HawrylciowPolicja alarmuje, że w Lubinie znów nasila się liczba przypadków kradzieży i kradzieży z włamaniem. Funkcjonariusze przypominają, że można zrobić wiele, by ubezpieczyć się przed atakami złodziei.

– Wystarczy trzymać się kilku zasad, które mogą uchronić przed kradzieżą, czy włamaniem – mówi Karolina Hawrylciów z lubińskiej komendy.

Policja podaje, że przed dłuższym wyjazdem, warto poprosić sąsiada lub znajomych o pilnowanie dorobku, wyciąganie poczty oraz sprawianie wrażenia, że w domu są właściciele. Warto też ubezpieczyć mieszkanie, czy wartościowe przedmioty. Można też zainstalować system alarmowy, domofon oraz porządne drzwi wejściowe. Pozamykać okna, sprawdzić piwnicę i garaż. Przydatne mogą okazać się także rolety antywłamaniowe.

– Z uwagi na włamania do altan ogródków działkowych apelujemy ponadto do wszystkich działkowiczów o to, aby nie pozostawiali w otwartych altanach pieniędzy, dokumentów i innych wartościowych rzeczy, gdy oddalają się choćby na chwilę od miejsca ich pozostawienia. Jeżeli łupem sprawcy okażą się pozostawione w otwartej altanie dokumenty i klucze do mieszkania, sprawca dysponując adresem zamieszkania działkowicza ustalonym na podstawie dokumentów, przy użyciu skradzionych kluczy może przedostać się do mieszkania ofiary – mówi Hawrylciów.

DRM

Dodaj komentarz