LUBIN. Uwaga roboty drogowe!

IMG_5932Uwaga kierowcy! Na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Bolesławieckiej w Lubinie ruszyła budowa ronda turbinowego. Wiąże się to z utrudnieniami tak dla kierowców jak i dla pieszych. Część ulic na osiedlu Polne będzie zamknięta do 31 lipca.

Największe utrudnienia mają miejsce na odcinku od ulicy Chocianowskiej do ulicy Leszczynowej. Dla osób udających się w kierunku osiedla Ustronie zostaną zorganizowane objazdy aleją generała Maczka oraz aleją Kaczyńskiego.

– Pragnę przeprosić mieszkańców tej części miasta, zwłaszcza zmotoryzowanych za utrudnienia, jakie czekają ich do końca lipca. Na tym skrzyżowaniu powstanie niezwykle bezpieczne rondo turbinowe, dzięki któremu będzie się tędy przejeżdżało znacznie lepiej i łatwiej niż dotychczas, co mam nadzieję ostatecznie docenią mieszkańcy – mówi Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

mamiński na rondzieOprócz budowy ronda turbinowego w ramach inwestycji powstanie ścieżka rowerowa, przebudowane zostaną chodniki, sieć kanalizacji deszczowej, oświetlenie drogowe i sieć elektroenergetyczna. Będzie to łącznie kosztować ponad 2 miliony 100 tysięcy złotych. Przebudowa jest spowodowana między innymi faktem, że obecnie jest to jedno z najniebezpieczniejszych skrzyżowań na terenie Lubinie.

– Jest to skrzyżowanie, które jeszcze do niedawna było peryferyjnym. Odbywał się tu mały ruch. Jednak dziś, w związku z tym, że mamy obwodnicę południową Lubina, korzysta z niego dużo więcej mieszkańców, jak i przejezdnych – dodaje rzecznik.

Zmianie ulegną także trasy linii autobusowej nr „0” oraz przewozów pracowniczych. Przystanki autobusowe z ul. Jana Pawła II zostaną przeniesione na ul. Parkową i Wierzbową. Ponadto na czas prowadzonych robót drogowych, przystanek komunikacji miejskiej przy ul. 1-go Maja zostaje wyłączony dla kursów linii autobusowej nr „0”.

DRM

Dodaj komentarz