LUBIN. Upijali i okradali starszych

KPP Glogów ztarzymanyPara lubinian najpierw upijała a potem okradała starsze osoby. Złodzieje wpadli już w ręce policjantów i za swoje czyny wkrótce odpowiedzą przed sądem. W ciągu ośmiu miesięcy swojej „działalności” udało im się okraść co najmniej kilka osób.

Do lubińskiej policji zgłosił się mężczyzna, który poinformował funkcjonariuszy, że został okradziony. Policjanci szybko wpadli na trop 26- letniej lubinianki i 46- letniego mężczyzny. Okazało się, że para jest dobrze znana miejscowym stróżom prawa.
„Pomysłowa” para wyszukiwała starsze osoby, ustalała kiedy otrzymują one np. rentę i wtedy umawiała się na spotkanie towarzyskie zakrapiane alkoholem.

– Upijali pokrzywdzonych, po czym okradali ich z pieniędzy. Z ustaleń policjantów wynika, że w ten sposób od sierpnia do stycznia para okradała systematycznie dwie osoby- mówi Jan Pociecha z KPP w Lubinie.

Tuż przed wpadką złodzieje dopuścili do swojego „interesu” nowego kompana. Schemat działania pozostał ten sam tylko ofiara, którą sobie upatrzyli była nowa.

Funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności całej sprawy ustalają też, czy pokrzywdzonych osób mogło być więcej. Cała trójka za swoje czyny odpowie przed sądem za czyny, których się dopuścili może im grozić kara do 12 – lat pozbawienia wolności.

SZAT

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz