LUBIN. Uczcili pamięć poległych w katastrofie smoleńskiej

IMG_2765Kwiaty i znicze pod Murem Pamięci na Wzgórzu Zamkowym złożył dziś starosta lubiński. W ten sposób uczcił pamięć wszystkich, którzy zginęli w katastrofie prezydenckiego Tupolewa pod Smoleńskiem. Dziś mijają 4 lata od jednego z najtragiczniejszych wydarzeń w najnowszej historii naszego kraju.

Pod tablicą z nazwiskami osób poległych w katastrofie smoleńskiej starosta lubiński ze współpracownikami złożyli dziś kwiaty i zapalili znicze.

– Mimo, że minęły już 4 lata do dzisiaj nie ma odpowiedzi co było przyczyną tragedii. Mam nadzieję, że Polacy pamiętają o dzisiejszej rocznicy- mówi Adam Myrda, starosta lubiński.IMG_2782

W całym kraju odbywają się uroczystości związane z 4 rocznicą katastrofy prezydenckiego Tupolewa. Jeszcze dziś hołd poległym złożą członkowie Klubu Gazety Polskiej .O godz. 18 w kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej w Lubinie odprawiona zostanie msza święta. Potem pod murem na Wzgórzu Zamkowym, gdzie podczas wizyty w Lubinie prezydent Lech Kaczyński złożył hołd ofiarom Zbrodni Lubińskiej, zostaną złożone kwiaty i zapalone znicze.

SZAT

Dodaj komentarz