LUBIN. Twórcze dzieci w CK „Muza”

dzieci 1Ręce pełne pracy, uśmiechnięte buzie i cała paleta barw. W Centrum Kultury „Muza” w Lubinie dzieci ponownie zamieniły się w małych artystów, specjalistów od monotypii i fotoobrazków. Nagrodą za ich pracę było spotkanie z Clownem Feliksem.

Monotypia – z grafiką za pan brat” – to temat dzisiejszych zajęć dla dzieci, zorganizowanych przez lubińską Muzę.

rys 3– Monotypia to jedna z technik graficznych. Pierwotnie używa się farby drukarskiej, jednak żeby dostosować poziom trudności do dzieci, używamy farby plakatowej. Polega na tym, że malujemy kartonik, czekamy aż podeschnie i kładziemy na nim kartkę. Następnie ołówkiem, bądź długopisem tworzymy nasz rysunek, który po skończonej pracy delikatnie podnosimy. Efektem końcowym jest grafika – mówi Agnieszka Byszkowska, animatorka prowadząca zajęcia.

kosmos 2To nie pierwsze tego typu zajęcia plastyczne w Muzie. Dzięki dużej inwencji twórczej dzieci podczas tegorocznych wakacji powstało wiele prac plastycznych, które można obejrzeć w Galerii Na Piętrze.

Warsztaty odbyły się w ramach wakacyjnego cyklu „Letnia Akademia Zabawy”, który cieszy się dużym zainteresowaniem.

– W aktualnie trwających warsztatach bierze udział 23 dzieci, co oznacza, że mamy komplet. Wejściówki na warsztaty zostały wyprzedane na długo przed ich rozpoczęciem – mówi Małgorzata Zaorska z lubińskiej Muzy.  

Lis

Dodaj komentarz