LUBIN. Szkoła laparoskopii w lubińskim szpitalu

IMG_5474Pierwsza Interdyscyplinarna Szkoła Laparoskopii EMC odbyła się w Regionalnym Centrum Zdrowia w Lubinie. W ramach szkolenia dwaj wybitni specjaliści przeprowadzili w asyście lubińskich chirurgów, m.in. laparoskopowe usunięcie pęcherzyka żółciowego, przepukliny pachwinoweji mięśniaków. W szkoleniu w charakterze obserwatorów udział wzięli między innymi lekarze ze Słowacji.

Wykonywanie zabiegów metodą laparoskopową niesie ze sobą korzyści dla pacjentów, ponieważ zamiast rozległej rany pozostają na ciele zaledwie cztery od 5 do 10 milimetrowe nacięcia – mówi chirurg prof. dr hab. n.med. Józef Dzielicki.IMG_5522

Wyjątkowość projektu polega na tym, że szkolenie odbywa się w miejscu pracy lekarzy. Zabiegi wykonywane są na tych samych salach operacyjnych i aparaturze medycznej, na których pracują na co dzień.

Poziom chirurgii jest w lubińskim szpitalu na wysokim poziomie. Cieszymy się, że lekarze z RCZ-u chcą podnosić swoje kwalifikacje i dołączyli do projektu- mówi Józef Juros, dyr. generalny EMC Instytut Medyczny S.A.

Prowadzący szkolenia w ramach szkoły laparoskopii to wybitni specjaliści krajowi i zagraniczni o uznanym dorobku naukowym, którzy współpracują z EMC, który jest właścicielem RCZ w Lubinie. Eksperci przyjeżdżają do poszczególnych szpitali, oceniają sprzęt i możliwości techniczne . Pierwsze warsztaty interdyscyplinarnej Szkoły Laparoskopii w EMC odbyły się 3 lata temu w należącym do Grupy EMC EuroMediCare Szpitalu Specjalistycznym z Przychodnią we Wrocławiu.

SZAT

Dodaj komentarz