LUBIN. Świńska grypa zaatakowała w Lubinie!

IMG_1088Trzy osoby chore na świńską grypę w lubińskim szpitalu. Stan pacjentów jest dobry. Wszystkie przypadki zakażenia wirusem AH1N1 zostały potwierdzone przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Lubinie.

To pierwszy w tym sezonie wirus grypy AH1N1w powiecie lubińskim. Wszystkie chore osoby to pacjenci oddziału wewnętrznego szpitala przy ul. Bema. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

– Wszystkie osoby są  w dobrym stanie. Od momentu podejrzenia wirusa grypy AH1N1 pacjenci zostali przeniesieni do izolatek, sytuacja jest opanowana, pozostali pacjenci mogą czuć się bezpiecznie- mówi Ewa Pogodzińska, dyrektor PR EMC Instytut Medyczny S.A

Objawy świńskiej grypy przypominają te, które występują w przypadku grypy sezonowej. Jest to osłabienie, brak apetytu, kaszel i gorączka. Na początku bez badań bardzo trudno stwierdzić, czy jest to odmiana wirusa grypy A/H1N1, czy też zwykła grypa sezonowa. Dlatego żadnych objawów nie wolno lekceważyć- ostrzegają lekarze. Według większości specjalistów najskuteczniejszą metodą uniknięcia zachorowania na grypę i związanych z tym powikłań jest profilaktyka pod postacią corocznego szczepienia.

SZAT

Dodaj komentarz