LUBIN. Sukces Parku Wrocławskiego (WIDEO)

Park WrocławskiPonad 600 tysięcy wejść do Parku Wrocławskiego. Takie statystyki zamknęły 2015 rok. Odwiedzających z Polski i zagranicy przyciągają liczne atrakcje i urok miejsca. Natomiast zarządcy robią wszystko, aby Park Wrocławski z roku na rok stawał się coraz atrakcyjniejszy.

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej, Marek Zawadka, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej, opowiedział o zmianach, które zostaną wprowadzone w 2016 roku. Podsumował też zeszły rok działalności.

– W ciągu dwunastu miesięcy odnotowano 606 tysięcy wejść do Marek ZawadkaParku Wrocławskiego. Według nas to bardzo dobry wynik. Cieszy nas tak duża frekwencja i zainteresowanie, które wykracza poza Lubin. Często odwiedzają nas mieszkańcy innych regionów Polski, coraz częściej pojawiają się goście zza granicy, głównie z Czech – mówi Marek Zawadka, dyrektor Centrum Edukacji Przyrodniczej.

Z myślą o gościach zza granicy w tym roku zostanie wydana anglojęzyczna książka o parku. Natomiast w związku z rosnącą liczebnością gatunku bażantów w Parku Wrocławskim pojawi się także publikacja poświęcona tym ptakom.

Park Wrocławski dzięki rewitalizacji zyskał nowe oblicze. Zdaniem lubinian taka inwestycja to strzał w dziesiątkę.

– Podoba mi się zagospodarowanie terenu. Mnie i moje wnuki cieszy głównie duży plac zabaw, na którym spędzamy mnóstwo czasu, zwłaszcza latem. Cieszę się, że w Parku Wrocławskim jest tyle atrakcji, bo można tam fajnie spędzać czas z rodziną – mówi mieszkaniec Lubina.

– Mnie szczególnie podobają się rośliny, zwłaszcza wiosną, gdy pojawia się mnóstwo kwiatów. Widok jest przepiękny. Wtedy najbardziej lubię spacerować po parku – mówi lubinianka.

W 2016 roku w Parku Wrocławskim pojawi się jeszcze więcej zieleni, interesujące zajęcia dla dzieci i młodzieży oraz dwa gatunki zwierząt. Wiosną do grona parzystokopytnych dołączą jelenie i muflony. Wybiegi dla nowych podopiecznych są już przygotowywane.

W pierwszym kwartale roku w parku zostaną wycięte rosnące w pobliżu piaskownicy topole.

– Drzewa są zagrożeniem dla ludzi, dlatego muszą być wycięte. Zostawimy tylko jedno drzewo, które jest zabytkiem przyrody. Powstałe miejsce zagospodarujemy na plac na warsztaty edukacyjne lub zagajnik z jarzębiną – mówi Marek Zawadka.

W maju, z okazji 1050 rocznicy Chrztu Polski będzie zorganizowana wystawa oraz wioska Polan. Odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć jak żyli nasi przodkowie.

Park Wrocławski można odwiedzać przez cały rok. Godziny otwarcia są dostosowane do potrzeb zwierząt, które po całym dniu odwiedzin potrzebują kilku godzin spokoju i odpoczynku.

SIL

Zobacz także:

Dodaj komentarz