LUBIN. „Sputnik” nad miastem

plakat b1drukNie lada gratka czeka podczas najbliższych 3 dni miłośników rosyjskiego kina. Od dziś do niedzieli włącznie w CK „Muza” w Lubinie odbywać się będzie weekend filmów rosyjskich. Wszystko w ramach Repliki Festiwalu „Sputnik nad Polską”.

-W ciągu 3 dni lubinianie zobaczyć 9 filmów. Będzie można zobaczyć m.in. „Fausta” w reż. Aleksandra Sokurowa. Będą dramaty, ale i komedie. Znamy już trochę naszych widzów wiemy, że nie lubią ciężkich filmów i chcą przyjść się rozerwać do kina. Wiemy jednak, jakie jest rosyjskie kino, więc spośród 9 filmów dominować będą dramaty – mówi Beata Kurpińska z Centrum Kultury „Muza” w Lubinie.

Festiwal filmów rozpoczął się w stolicy, a tzw. repliki organizowane są w 40 polskich miastach, w tym także w Lubinie. Festiwal odbywa się dzięki wsparciu wielu sponsorów w tym Fundacji Polska Miedź, która wzięła udział w tym projekcie już po raz trzeci.

Festiwal „Sputnik nad Polską” to pokaz największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. „Sputnik nad Polską” to największa impreza kulturalna na świecie propagująca rosyjską kinematografię. Swoje filmy prezentują na nim zarówno twórcy uznani jak i rozpoczynający swoją karierę.

SZAT

Dodaj komentarz