LUBIN. Spektakl profilaktyczny dla lubińskich uczniów

 images Sekcja Profilaktyki Uzależnień MOPS w Lubinie zorganizowała Profilaktyczną Akcję Mikołajkową. Była ona przeznaczona dla uczniów wszystkich lubińskich szkół podstawowych. Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA zaprezentował spektakl ”Zaciśnięte pięści”.

Teatr Edukacji i Profilaktyki MASKA zaprezentował spektakl „Zaciśnięte pięści”. Celem przedstawienia  było uwrażliwienie uczniów na problem przemocy i nietolerancji. Często agresja młodych ludzi ma podłoże w przemocy, której doświadczają w domu rodzinnym. Widowisko podpowiada, jak radzić sobie w tych trudnych sytuacjach , jak walczyć z przeciwnościami losu oraz dzielnie stawiać im czoła. Spektakl miał charakter profilaktyczny i edukacyjny.

– Modelowanie zachowań odbywa się w domu  rodzinnym. Dzieci uczą się zachowań od dorosłych. Jeśli rodzic działa jak „czajnik z parą”, czyli swoje uczucia przenosi na innych krzycząc, obrażając czy stosując siłę fizyczną- nauczy tego samego swoje dziecko- mówi Małgorzata Woźniak- terapeuta w MOPS w Lubinie.

„Zaciśnięte pięści” to pouczająca opowieść o emocjach, od tych najciemniejszych, złych po te najlepsze :przyjaźń czy miłość. Pokazuje działanie pętli agresji, która zamienia ofiarę w kata.

– Wychowanie w którym jest dużo miłości i zaangażowania ze strony rodziców, wychowanie gdzie wyraźnie są wytyczone granice  i tam, gdzie  unika się metod wychowawczych opartych na sile, przyczynia się do harmonijnego rozwoju dziecka- dodaje Małgorzata Woźniak- terapeuta w MOPS w Lubinie. 

 SZAT

 

 

 

 

Dodaj komentarz