LUBIN. Sędzia Anna Maria Wesołowska edukowała młodzież

IMG_1967 Kiedyś skazywała przestępców. Następnie uczyła prawa na antenie jednej ze stacji telewizyjnych. Dziś jeździ po Polsce z wykładami dla dzieci i rodziców na temat zagrożeń czyhających na młodzież. Sędzia Anna Maria Wesołowska, bo o niej mowa spotkała się dziś w Centrum Kultury „Muza” z lubińską młodzieżą.

Dzisiejsza wizyta w Lubinie to tylko jedno z wielu spotkań z młodymi ludźmi, podczas których sędzia Wesołowska mówi o bezpieczeństwie dziecka we współczesnym świecie.

Dajemy dzieciom dużo, ale nie dajemy im tego, co jest najważniejsze. Dzieci się nas boją i wstydzą, dlatego nie wiemy z kim zawierają znajomości oraz jakie strony przeglądają w internecie. Nie mówmy do dzieci, tylko z nimi rozmawiajmy – dodaje Anna Maria Wesołowska.

Młodzież między trzynastym a siedemnastym rokiem rokiem życia popełnia rocznie 120 tysięcy czynów karalnych. Największa przestępczość jest w szkołach podstawowych i w gimnazjach. IMG_1940

Zależy mi na bezpieczeństwie moich uczniów i cieszę się, że taka osoba może nas edukować. Mam nadzieję, że osobowość i popularność pani Wesołowskiej sprawi, że informacje dotrą do młodzieży – mówi Anna Słowikowska, dyrektor Gimnazjum nr 4 w Lubinie.

Anna Maria Wesołowska jest sędzią Sądu Okręgowego w Łodzi. Znana jest nie tylko z telewizyjnego ekranu. Jest także autorką cyklu felietonów skierowanych do młodzieży na temat prawa.

SZAT

 

 

Dodaj komentarz