LUBIN. Są jeszcze miejsca w przedszkolach

przedszkoleNa dziewiętnaścioro dzieci czekają jeszcze lubińskie przedszkola. Po przeprowadzonych w mieście kwalifikacjach, miejsca w placówkach znalazło 660 nowych dzieci. Są jednak osoby, którym nie udało się zapisać do żadnego z przedszkoli.

Lubiński magistrat opublikował wyniki tegorocznej kwalifikacji do przedszkoli.

– W tym roku w przedszkolach miejskich w Lubinie mamy 1889 miejsc, z czego 1210 dzieci będzie kontynuowało uczęszczanie do przedszkola. Wynika z tego, że pozostało 679 miejsc dla nowych dzieci, na które mieliśmy 688 zgłoszeń, a zakwalifikowało się 660 – wylicza Jacek Mamiński, rzecznik prasowy prezydenta Lubina.

Oznacza to, że nie wszyscy chętni pozytywnie przeszli kwalifikacje.

– Liczba 28 niezakwalifikowanych jest spowodowana tym, że rodzice we wniosku wpisali tylko jedno przedszkole. Gdy tam zabrakło miejsca, magistrat nie może przydzielić automatycznie dziecka do innego przedszkola, jeśli rodzic go nie wskazał. Czekamy na tych, którzy zdecydują się na przedszkola, w których są jeszcze wolne miejsca – dodaje Mamiński.

W lubińskich przedszkolach pozostaje jeszcze 19 wolnych miejsc. Miasto oczekuje zatem na kolejnej wnioski. Natomiast rodzice dzieci, które zostały zakwalifikowane do 24 kwietnia do godz. 15  rodzice mogą podpisywać umowy w wybranych przedszkolach.

Dodaj komentarz