LUBIN. Przywitają wiosnę w mini zoo

005Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie zaprasza do spędzenia Pierwszego Dnia Wiosny w lubińskim zoo. Mnóstwo atrakcji czeka na tych wszystkich, którzy zdecydują się odwiedzić Park Wrocławski. Współorganizatorem dzisiejszego wydarzenia jest Pracownia Działań Twórczych „Artpunkt” z Ośrodka Kultury „Wzgórze Zamkowe” w Lubinie.

Pracownicy centrum przygotowali szereg atrakcji dla osób, które dziś odwiedzą lubińskie zoo.

– O godz. 9.00 w budynku edukacyjnym znajdującym się w Parku Wrocławskim rozpoczną się warsztaty plastyczne pod nazwą „Stuk Puk” zorganizowane przez Pracownię Działań Twórczych „Artpunkt”. O godz. 11.00 rozpocznie się z kolei  blok zajęć edukacyjnych „Fascynujący świat dinozaurów” dla dzieci w wieku od czterech do ośmiu lat- mówi Ewelina Haduch z OK Wzgórze Zamkowe w Lubinie.

 Atrakcje czekają również na odwiedzających mini zoo. W godz. 11.00-15.00 otwarte dla wszystkich będą dwa budynki inwentarskie, w których mieszkają kuce, osły, kozy i owce. Około godziny 14.00 pod okiem opiekunów zwierząt będzie można nakarmić króliki marchewką. Opiekunowie zwierząt opowiedzą o każdym zwierzęciu i odpowiedzą na pytania.

Ponadto dziś będzie można poznać bliżej ptaki mieszkające w wolierach. W wyznaczonym czasie opiekunowie zwierząt opowiedzą o poszczególnych gatunkach. Oprowadzanie rozpocznie się o godz. 10.00 przy wolierze bielika, orła stepowego i ptaków polnych. 007

– O godz. 11.00 będzie można dowiedzieć się ciekawostek z życia ptaków przy wolierze bociana białego, bociana czarnego, podgorzałki, ogorzałki, mandarynki, żurawia białoszyjego, śnieżycy cesarskiej, bernikli białolicej i bernikli rdzawoszyjej. Kolejne godziny to spotkania przy następnych wolierach- dodaje Ewelina Haduch.

Przez cały dzień rozdawane będę także materiały promocyjne Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie. Dla zwycięzców konkursu przeprowadzonego na stronie Facebook Centrum Edukacji Przyrodniczej w Lubinie przewidziane są wyjątkowe nagrody – przejażdżki Melexem lub Gatorem w godz. 11.45, 12.45, 13.45, 14.45 i 15.45

SZAT/FOT.CEP

Dodaj komentarz